Forum Bölümümüz Açılmıştır
news-details
İpuçları

Mmobil cihazda veya başka bir emülatörlerde oynarken elde edemediğiniz birçok avantajı Bluestacks ile sağlayabilirsiniz. Bu makalede, Mobil Legends oynarken Bluestacks kullanan oyunculara gelen tüm avantajlara göz atacağız. Bu avantajlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi de görmüş olacağız.

Aynı Anda Birden Fazla Düğmeye Basıldığında Daha Fazla Esnekliğe Sahip Olursunuz

Bir mobil cihazda oynarken, bir kerede kaç düğmeye basabileceğinize dair oldukça kısıtlısınız. Farklı yetenekler üzerine dokunmak ve kahramanınızı hareket ettirmek için birden fazla parmağınızı kullansanız da, ekran kalabalığı olacağı için yeterine net görüş açısına sahip olamayabilirsiniz.

Bazı cihazların dokunmatik ekranları da aynı anda çok fazla dokunma konusunda çok iyi tepki vermiyor. Neyse ki, Bluestacks aynı anda birden fazla düğmeye basmak konusunda çok daha iyidir. İhtiyacınız olan tüm düğmelere aynı anda basmak da mümkün, aynı zamanda çok da kolay. Tek gereken klavyenizdeki bir düğmeye basmak.

Düğmelere basmak söz konusu olduğunda, bir mobil cihaz yerine Bluestacks kullanmakla gelen başlıca avantajlar:

Düğme tepki süresi çok daha hızlıdır, bu da yeteneklerin ve hareketlerin daha erken kullanılması anlamına gelir.

Ekranınızın herhangi bir kısmını parmaklarınızla engellememiş olursunuz.

Aynı anda birden fazla düğmeye basabilirsiniz.

 

Daha Fazla Görüş Açısı

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Bluestacks'ta Mobil Legends oynamanın en büyük avantajlarından birisi size harita yada oyuna daha geniş açıdan bakmanız için daha fazla alan kazandırmasıdır, çünkü parmaklarınız buna engel olmaz.

Daha fazla ekran alanıyla, haritayı kolayca takip edebiliyorsunuz. Koridorunuzda devam eden her şeyi takip edebilirsiniz ve hassas hareketler yapmak, küçük dokunmatik ekranlı bir cihazda yapmaktan çok daha kolaydır.

Küçük bir ekrana sahip olsanız bile, ekran alanınız hala dokunmatik ekran cihazınızdan 3-4 kat daha büyük olacak. Mobil Legends'da mümkün olduğunca rekabetçi olmayı planlıyorsanız, Bluestacks'ta oynayarak daha fazla ekran alanına sahip olma fırsatını kaçırmayın.

Tüm Haritaya Odaklanmak Çok Daha Kolay

Bluestacks'ta Mobil Legends oynayarak, tüm haritaya dikkat etmek çok daha kolaydır. Bunun nedeni, oynayabileceğiniz daha büyük bir ekrana sahip olmanız ve parmaklarınızın ekranın önüne geçmemesidir.

Tüm haritayı daha net görebilmenin bir çok yararı vardır. Öncelikle, haritadaki en üst noktaya ulaşabilir ve harita çevresinde neler olup bittiğini hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

İkincisi, koridorunuzda neler olup bittiğini çok daha kolay bir şekilde görebilirsiniz. Daha da önemlisi, herhangi bir ormancıyı veya diğer düşman şampiyonlarını bir an önce yanınıza almak için koridorunuza inebilirsiniz.

Koridorunuzda Olup Bitenleri Daha Net Görün

Daha fazla ekran alanıyla, bir kerede daha fazla şeyi takip edebiliyorsunuz. Düşman kahramanlarının nereye gittiğini takip edebilir ve kulenin zarar görmemesi için kulenin saldırı alanlarına yakından bakabilirsiniz.

Ayrıca, her bir kahramanın sağlığı hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz, böylece koridorunuzun ne zaman temizleneceğini bilirsiniz. Bu, koridordaki düşmanlara karşı saldırılar hazırlamak için önemlidir.

Yeteneklerinizin tümü klavyenizdeki düğmelere basılarak kullanılabildiğinden, yeteneklerinize dikkat çekmek için hiçbir zaman gözlerinizi koridordan ayırmanız gerekmez. Bu, önünüzde olanlara daha fazla odaklanmanızı sağlar.

Klavyeniz ve Farenizle Uyumlu Olmak Çok Kolay

Bu belki de Bluestacks kullananlar için şu anda mevcut en iyi özelliklerden biridir.

Bluestacks ile, fareyi ve klavyeyi kullanabildiğiniz için rekabet etmenin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Klavye tuşlarının nasıl çok fazla zaman ve konsantrasyon tasarrufu sağlayabildiği hakkında konuştuk ama fare daha iyi oynamanıza yardımcı olmasında önemli bir rol oynuyor.

Tüm oyun çevre birimlerinden, fare belki de en doğru olanıdır. Fareyi istediğiniz yere hareket ettirebilirsiniz. Büyük bir ekranla, tıklamalarınız ve fare hareketlerinizle çok daha kolay oyun oynayacaksınız.

Oynanışınıza nasıl yarar sağlayabilir?

Orta şeritte büyük bir takım kavgası olduğunu düşünün. Bir düşmanın kahramanının sağlık durumunun düşük olduğunu gördüyseniz, fare ile, onu öldürmek için o kahramanın üzerine tıklamak çok daha kolaydır.

Performans Analizi

Bluestacks'taki performansın ne kadar iyi olabileceğini unutmamak gerekiyor. İyi bir bilgisayara sahip olmak iyidir, ancak her zaman gerekli değildir. Çoğu PC size mobil cihazların çoğundan daha iyi performans verecektir. Oyun PC'niz varsa, performansınız inanılmaz olacaktır.

Bağlantı Yada Ping Problemi Yaşamazsınız

İnternete kablolu bir bağlantıyla bağlı bir PC kullanıyorsanız, bağlantınızın WiFi kullanan veya telefonundaki mobil veri bağlantısını kullanan herkesten daha iyi olacağından emin olabilirsiniz.

İnternetinizin ne kadar hızlı olduğu ile ilgili değil, ping'inizin olabildiğince düşük olması için internetinizle güçlü ve tutarlı bir bağlantı sürdürmekle ilgilidir - iyi ping elde etmenin en iyi yolu internet ile kablolu bir bağlantı kurmaktır.

Daha iyi ping ile, eylemleriniz sunucuya daha hızlı iletilir, bu da size kötü ping yapan oyuncular üzerinde avantaj sağlar.

Kendi Oyun Kontrol Haritalandırmanızı ve Kontrollerinizi Ayarlamak Çok Kolay

Bluestacks, kendi tuş vuruşlarınızı ve kontrollerinizi ayarlamak için en iyi ayar seçeneklerinden bazılarına sahiptir. Mobile Legends'ı ilk başlattığınızda, iki ön ayar arasından seçim yapabilirsiniz - MOBA modu ve WASD modu.

MOBA modunda, PC'deki çoğu MOBA'ya benzeyen ekrana tıklayarak hareket edersiniz. WASD modu ile WASD tuşlarını kullanarak hareket edebilirsiniz.

Ekranınızın altındaki UI klavye denetimlerini tıklatarak da tuş vuruşlarınızı daha da özelleştirebilirsiniz.

Eğer Bluestacks kullanmaya hazırsanız artık indirebilirsiniz. Bluestacks Indir

Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin?